Sietspiede

sietspiedes druka un pakalpojumi

Sietspiedes druku izmanto reklāmas, tekstila, elektronikas, autobūves, stikla, keramikas un daudzās citās nozarēs.

Vēl viena no šīs drukas  īpašībām ir iespēja drukāt biezu krāsu. To ļoti daudz izmanto medicīnā, piemēram, uz medicīnas iepakojuma, lai drukātu Braila rakstu.

Šī druka tiek izmantota, lai veiktu dekola druku uz traukiem. Uz speciāla dekola starppapīra tiek drukāta dekola krāsa. Šis dekola starpapīrs tiek līmēts uz stikla vai porcelāna virsmas un likts lielas temperatūras krāsnī, kur tā tiek apdedzināta un piekausēta pie apdrukājamās virsmas.

Sietspiedes druka

Sietspiedes druka notiek ar speciālu rakeļu palīdzību. Ar tā palīdzību krāsa tiek spiesta cauri sietam. Drukā tiek izmantotas dažāda veida krāsas – uz ūdens bāzes, šķīdinātāja bāzes, plastizola krāsas un UV (ultra violetās) krāsas. Šai drukas metodē daudz tiek drukāta UV laka. UV krāsām un lakām ir nepieciešamas UV žāvēšanas krāsnis vai tuneļi. Dažām krāsām nepieciešama augsta temperatūra krāsas fiksācijai. Pārsvarā krāsas žūst istabas temperatūrā.

Ar sietspiedes druku tiek apdrukāts papīrs, āda, metāls, plastmasa, koks un citi materiāli. Apdrukājamais materiāls (pirmajā reizē) pirms drukas vienmēr jāpārbauda, jo uz dažiem materiāliem krāsa var neturēties.

Kas ir sietspiedes druka?

Kas ir sieitspiedes druka? Pirmo reizi šo druku patentēja 1907. gadā ar angļu nosaukumu- Silk screen printing. Šī druka ir viens no senākajiem drukas veidiem. Uz koka vai metāla rāmja tiek uzstiepts neilona, poliestera vai metāla siets. Uz sieta tiek uzvilkta emulsija, kam virsū tiek uzlikta fotofilma ar nepieciešamo zīmējumu vai tekstu. Pēc tam ar fotoķīmisko metodi,sagatavi novieto zem UV gaismas un tajās vietās kur ir zīmējums emulsija nesacietē, bet kur zīmējuma nav emulsija sacietē (polimerizējas). Ar ūdens palīdzību nesacietējušā emulsija tiek izmazgāta un attiecīgi pie drukas tajās vietās siets krāsu laiž cauri, savukārt tajās kur ir sacietējusi – nelaiž. Sietu var izmantot atkārtoti vairākas reizes.

Atkarībā no nepieciešamās attēla, uzraksta kvalitātes vai apdrukājamās virsmas tiek izvēlēta sieta caurumiņu izmērs (līdzīgi kā pikseļu izmērs datoru vai telefonu ekrāniem). Jo mazāki ir sieta caurumiņu izmēri, jo kvalitatīvāka druka, kas nepieciešama mazu uzrakstu vai smalku zīmējumu drukai.

Ļoti populāra ir vizītkaršu druka sietspiedē, jo tādā veidā var drukāt nelielas tirāžas. Vizītkartes drukā, jo var apdrukāt jebkuras krāsas papīru kā arī citus materiālus. Klienti izvēlas šo druku vizītkartēm, jo krāsa ir reljefaina un sedzoša. Krāsas ir košas un dziļas.

Drukai var izmantot arī fluriscējošas krāsas, parastās lakas, un UV lakas.

Sietspiede vizītkartes padara ekskluzīvas.

Drukājot glāzes šai drukā ir iespējams apdrukāt gan taisnas, gan cilindriskas virsmas. Jūs noteikti esat redzējuši vīna pudeles, kosmētikas tilpnes ar sietspiedes druku. Apdrukājot cilindriskas virsmas ir iespējams tās apdrukāt pilnībā. Lielās rūpnīcās izmanto speciālās iekārtas, kas apdrukā vīna, kosmētikas pudeles, un tās spēj ražot ļoti lielus daudzumus. 

Daudz tiek izmantota sietspiede audumu drukai. Pārsvarā tiek drukāti kokvilnas materiāli. Tāpat daudz tiek apdrukāti poliestera materiāli, vai auduma materiāli ar poliestera saturu. Visvairāk ar sietspiedi tiek apdrukāti t-krekli.

Sietspiedē apdrukātas mugursomas

Dāvanu karte, nodrukāta sietspiedē, ar zelta krāsu un laku

Sietspiedē apdrukātas tekstīla plecu somas

Vizītkartes, izpildītas sietspiedes tehnikā

Sietspiedē drukātas uzlīmes uz atstarojošās līmplēves

Lūdzu veiciet savus pasūtījumus šeit:

info@nrj.lv +371 67828847
Call Now Button